2 Nisan Şifa için Dua Akşamı

Şifa Duası_Fotor_Collage_TextFotorHastalarımızı dua aracılığıyla İsa’ya getireceğiz.

Pera Diriliş Kilisesi’nde

2 Nisan 2014 Saat 19:30’da

Luka 5. Bölüm 17- 26

“Bir gün İsa ders veriyordu. Celile’nin ve Yahudiye’nin bütün köylerinden ve Kudüs’ten gelmiş olan Ferisilerle Kutsal Yasa öğretmenleri O’nun çevresinde oturuyorlardı. İsa, Rab’bin gücü sayesinde hastaları iyileştiriyordu.

O sırada birkaç kişi, şilte üzerinde taşıdıkları felçli bir adamı evden içeri sokup İsa’nın önüne koymaya çalışıyorlardı.

Kalabalıktan ötürü onu içeri sokacak yol bulamayınca dama çıktılar, kiremitleri kaldırıp adamı şilteyle birlikte ortaya, İsa’nın önüne indirdiler. Onların imanını gören İsa, «Dostum, günahların bağışlandı» dedi.Din bilginleriyle Ferisiler, «Tanrı’ya küfreden bu adam kim? Tek Tanrı’dan başka kim günahları bağışlayabilir?» diye düşünmeye başladılar.

Akıllarından geçenleri sezen İsa onlara şöyle seslendi: «Aklınızdan neden böyle şeyler geçiriyorsunuz?Hangisi daha kolay, `Günahların bağışlandı’ demek mi, yoksa `Kalk, yürü’ demek mi?

Ne var ki, İnsanoğlu’nun yeryüzünde günahları bağışlama yetkisine sahip olduğunu bilesiniz diye…» Sonra felçli adama, «Sana söylüyorum, kalk, şilteni toplayıp evine git!» dedi.Adam onların gözü önünde hemen ayağa kalktı, üzerinde yattığı şilteyi topladı ve Tanrı’yı yücelterek evine gitti.Herkesi bir şaşkınlık almıştı. Tanrı’yı yüceltiyor, büyük korku içinde, «Bugün şaşılacak işler gördük!» diyorlardı.”

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s